Шәкәрім университетінің баспасөз қызметі01 мамыр 2024болашақ өлкетанушы, гран-при

Shakarim University: Абай өңірінің жастарын қолдау – болашақ көшбасшыларды қалыптастырудың кепілі

Бүгін Абай облысының мәдениет, тілдерді дамыту және мұрағат басқармасының қолдауымен Семей қаласының облыстық тарихи-өлкетану мұражайы ұйымдастыруымен өткен "Болашақ өлкетанушы" облыстық ғылыми-зерттеу жұмыстары байқауының соңғы кезеңі аяқталды. Өз өңірінің тарихы мен мәдениетіне қызығушылық танытқан жас зерттеушілердің назарын аудартқан байқаудың бас жүлдесі Shakarim University білім гранты болды.
Қатысушылардың зерттеулерін жоғары білікті қазылар алқасы түпнұсқалығы, әдістемелік қатаңдығы және өлкетану ғылымына қосқан үлесі үшін бағалады. Байқау «Абай облысының археологиясы», «Абай облысының тарихи географиясы және топонимикасы», «Туған өлкенің киелі орындары», Семей өңірінің ежелгі ескерткіштері» мен «Семей өңірінің тарихи және сәулет ескерткіштері», «Көрнекті жерлестер», «Алаш қозғалысы», «Семей өңірінің тарихы мен мәдениеті» секілді тақырыптық бағыттарды қамтыды.
Айта кетерлігі, Shakarim University Абай өңірінің дарынды жастарын анықтауда белсенді түрде қолдау көрсетіп, өңірдегі болашақ көшбасшылар мен мамандарды даярлауда өз үлесін қосуда. Байқау нәтижесі бойынша бас жүлдені Көкпекті ауданының Үлкенбөкен орта мектебінің оқушысы Данияр Зейнолла иеленді. Сондай-ақ, жүлделі орындарға келесі қатысушылар ие болды:
1 орын - Қалбатау ауылы «Маяковский атындағы орта мектебі» КММ Марал Зекен;
2 орын - Аягөз ауд.,Шынқожа ауылы, «Шынқожа батыр атындағы жалпы орта білім беретін мектебі» КММ Балжан Омарова мен № 15 ЖОББМ КММ Айзада Шарипова;
3 орын - Бородулиха ауданы Дмитриевка ауылының "Ыбырай Алтынсарин атындағы орта мектеп" КММ Валерия Перевозчикова мен Шар қаласы «Абай атындағы мектеп- балабақша кешені» КММ Бақыт Омарбекова.
Байқау жастардың мәдени мұраларын зерттеуге деген қызығушылықтарының артқандығын көрсетеді. Грантқа ие болған жеңімпаз Данияр Зейнолла ұйымдастырушыларға мүмкіндік бергені үшін алғысын білдіріп, бұл тәжірибе кәсіби дамуындағы маңызды қадам екенін баса айтты. Shakarim University жас зерттеушілерінің қолдауы Абай облысын мәдени және ғылыми байытуда маңызды рөл атқарады. Оқу ордасы академиялық артықшылық пен білім берудің инновациялық тәсілінің орталығы ретіндегі беделін тағы бір мәрте растады.
-----------------------------------------------------------------------
Shakarim University: Поддержка молодежи области Абай - ключ к формированию будущих лидеров
Сегодня завершился финальный этап областного конкурса научно-исследовательских работ "Будущий краевед", организованный Областным историко-краеведческий музеем города Семей при поддержке управления культуры, развития языков и архивного дела области Абай. Конкурс привлек широкое внимание молодых исследователей, заинтересованных в истории и культуре своего региона. Главным призом конкурса стал - грант Shakarim University.
Участники конкурса представили свои исследования, которые оценивались высококвалифицированным жюри на предмет оригинальности, методологической строгости и вклада в краеведение. Работы демонстрировали глубокие знания в области истории, археологии и этнографии.
Стоит отметить, что Shakarim University активно поддерживает талантливую молодёжь области Абай, вкладывая ресурсы в развитие будущих лидеров и специалистов региона. По итогам конкурса грант Университета Шакарим выиграл Данияр Зейнолла, учащийся средней школы Кокпектинского района. По итогам конкурса призовые места заняли следующие участники:
1 место - Зекен Марал Жарминский р-н. КГУ «Средняя школа имени Маяковского» с. Калбатау;
2 место - Аягозский р-н., с. Шынкожа, КГУ "Средняя общеобразовательная школа имени Шынкожа батыра" Балжан Омарова и КГУ СОШ № 15 Айзада Шарипова;
3 место - КГУ "Средняя школа имени Ы. Алтынсарина" с.Дмитриевка Бородулихинского района Валерия Перевозчикова и КГУ «Комплекс школа - детский сад имени Абая» города Шар Бахыт Омарбекова.
Конкурс подчеркивает растущий интерес молодежи к изучению своего культурного наследия. Победитель конкурса Данияр Зейнолла, выразил благодарность организаторам за предоставленную возможность и подчеркнул, что данный опыт стал для него значимым шагом в профессиональном развитии. Поддержка молодых исследователей играет критически важную роль в культурном и научном обогащении области Абай, подтверждая репутацию Shakarim University как центра академического превосходства и инновационного подхода к образованию.
Поздравляем победителей и участников конкурса!